O naszej firmie

Poniżej znajdziesz informacje, o naszej firmie, o technologii produkcji, etc.

Twórca:Mariusz Tołodziecki – artysta – jubiler, dla którego praca nie jest rzemiosłem, lecz prawdziwą sztuką. Żyć – to wg niego tworzyć a tworzyć to zanurzać swoje emocje w głębokiej toni metalicznych blasków. Stworzony przez niego Świat Biżuterii jest prawdziwą kuźnią dobrego smaku. Szczególne miejsce w pracowni i sercu mistrza zajmuje tytan.

Pracownia Mariusza Tołodzieckiego jest jedną z nielicznych w Polsce, gdzie wykorzystuje się własności tego niezwykłego metalu. Ten dolnośląski artysta, tworząc z tytanu niezwykle ekskluzywną biżuterię artystyczną, dokonuje przełomu w tradycyjnym jubilerstwie. Jego niezwykła osobowość, kreatywność, potencjał twórczy, moc pozytywnej energii w połączeniu z miłością i szacunkiem do tworzywa współtworzą niepowtarzalny w dzisiejszym świecie kiczu i tandety warsztat artysty.

Świat Biżuterii Mariusza Tołodzieckiego swym blaskiem, oryginalnością i zmysłowością zachwyci każdego. Jego klimat będzie sprzyjał szczegónie tym, którzy nie gustują w jarmarcznych błyskotkach i sztampowych, fabrycznych bibelotach.

Tworzywo:

Tytan to biały metal o ładnym metalicznym połysku. Matowy ma barwę metaliczno-srebrną i przypomina białe złoto, wypolerowany zaś przyjmuje odcień ciemnego grafitu.

Tytan
 charakteryzuje się wysoką wytrzymałością (jest twardy i odporny na działanie silnych środków chemicznych) dobrą plastycznością i niskim ciężarem właściwym (jest 4 razy lżejszy od złota). Połączenie tych cech sprawiło, iż metal ten chętnie wykorzystywany jest nie tylko w lotnictwie, marynarce wojennej i handlowej, lecz również w nowoczesnym jubilerstwie.

Na świecie już od wielu lat używany jest do produkcji obrączek, różnego rodzaju spinek, przewieszek a także zegarków. Biżuteria wkonana z tytanu jest lekka, oryginalna, elegancka, a co najważniejsze odporna na ścieranie. Dodadkowym atutem jest również jej antyalergiczny charakter, co oznacza, że jest bezpieczna dla alergików, których „uczulają” tradycyjne wyroby jubilerskie.

Tytan uzdolnionemu jubilerowi-artyście daje ogromne możliwości twórcze.

No comments yet.

Dodaj komentarz